Çarşı Camii ve Sosyal Market törenle hizmete açıldı

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, kent merkezinde bulunan tarihi Merkez Alaaddin Camisinin restorasyon çalışmalarından dolayı kapatılmasının ardından, belediye hizmet binasının bodrum katının düzenlenmesiyle hayata geçirilen Çarşı Camii ve Sosyal Market’in açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Sosyal Market gezilerek, yeni camide ilk Cuma namazı kılındı.

 

Açılışa CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, vatandaşlar katıldı.

 

 

Bay tuvaletleri, gasilhanesi, abdeshanesi ve yapılan çevre düzenlemeleriyle birlikte modern bir görünüme kavuşturulan Çarşı Camii ve Sosyal Market, çarşı esnaflarının ve halkın yoğun katılımıyla hizmete girdi. Şehir merkezi ile mahallelerdeki okullara, camilere, kurum ve kuruluşlara talepler doğrultusunda çevre düzenleme, boya, bakım, park ve bahçelerle ilgili alanlarda destek olmayı sürdüren Silifke Belediyesi, başarılı hizmetlerini bir bir hayata geçiriyor.

300 M2’LİK MESCİT ALANI

Belediye Hizmet Binasının bodrum katında hizmete açılacak Çarşı Camii’nin 300 m2’lik bir alana sahip olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Değerli Silifkeliler; Bugün açılışını gerçekleştirecek olduğumuz camimiz ve sosyal marketimiz yaklaşık 250 kişi kapasiteli olup 35 m2 abdesthane (10 kişilik), 30 m2 tuvalet (3 adet + 1 adet engelli WC), 170 m2 Sosyal Market Alanı, 65 m2 koridoru ve 430 m2 asma tavan ve iklimlendirme sisteminden oluşuyor.

Silifke Belediyesi olarak halkımızın hak ettiği hizmetleri bir bir yerine getirmeye sonuna kadar devam edeceğiz. Bizler hiçbir zaman din, dil, ırk, mezhep, Türk, Kürt, Alevi, Sünni ayırımı yapmadık. Silifke, herkesin kardeşçe, dostça ve refah içerisinde yaşadığı bir ilçe... Kimse kimsenin yaşantısına ve inancına karışmadan huzurlu bir ortamda yaşamını sürdürüyor. Bizim anlayışımız budur. Biz insanların dinini, dilini, rengini, ırkını ayırmaksızın hizmet ederiz. Ben seçimlerden sonra söz verdiğim gibi tüm hemşerilerimin belediye başkanı olmaya devam ediyorum.

SOSYAL MARKET’TEN 1867 KİŞİ YARARLANDI

Çarşı Camisi ve Sosyal Market açılışını halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirmesi beklenen Silifke Belediyesi, Sosyal Marketi de açılışa gelen davetlilere tanıtacak. Hizmete girdiği günden buyana Silifke Belediyesi Sosyal Market’ten 1867 vatandaşın faydalandığını belirten Başkan Turgut, “Mersin ve Silifke hastanelerine ulaşım hizmetinden 108, öğrenci yardımından 300, medikal malzeme yardımından 7 vatandaşımız yararlandı. Ayrıca ev onarımı yardımından 10 aile, eşya yardımından 13 aile ve evde bakım hizmetinden 24 ailemiz faydalanmıştır. Sevgili vatandaşlarım birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz olduğu sürece hizmetlerimize hiç durmadan devam edeceğiz. Bu güzel cuma gününde bizleri yalnız bırakmayarak açılışımıza katılacak tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Camimiz ve Sosyal Marketimiz vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı olsun. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.