‘Başkanımızı seviyoruz, sonuna kadar arkasındayız’

‘Silifke’yi Seviyoruz Geri Dönüşümü Destekliyoruz’ projesi kapsamında, Taşucu Mahallesinde pazarcı esnafını ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı ve CHP Silifke Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Turgut, 5 pet şişe getiren esnaf ve vatandaşlara bez çanta hediye etti.

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Taşucu pazarındaki esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ederek, onların taleplerini de dinleyen Turgut’a, pazarcı esnafları Taşucu Kapalı Pazar Yeri yapımından ve Silifke’ye kazandırdığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, ‘Başkanımızı seviyoruz, sonuna kadar arkasındayız’

Silifke Belediyesi, pet şişe kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamaları desteklemek amacıyla bez çanta dağıtımını sürdürüyor. Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ve beraberinde ki CHP İlçe Başkanı Cemil Sungur, vatandaşların alışverişlerinde uzun süre kullanılabileceği alışveriş çantasını Taşucu Pazarında dağıttı.

1 Ocak'tan itibaren poşetlerin ücretli hale getirilmesi, gün geçtikçe artan çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla 5 adet pet şişe getiren vatandaşlara Başkan Mustafa Turgut tarafından bez çantası hediye edildi.

‘SİLİFKE’YE KAZANDIRACAĞIMIZ DAHA BİR ÇOK HİZMET VAR’

Belediye hizmetleri dışında günlük mesaisinin büyük bir bölümünü vatandaşlarla iç içe, onların sıkıntılarını dinleyerek geçiren Başkan Mustafa Turgut, bu seferde Taşucu pazarı esnaflarıyla ve alış veriş yapan vatandaşlarla görüştü.

‘Silifke’yi Seviyoruz, Geri Dönüşümü Destekliyoruz’ projesi kapsamında Taşucu halkına bez çanta dağıtımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Çevreye olan duyarlılığımızı bu konuda da göstererek, farkındalık oluşturmak istedik. Plastiğin ve poşetin kullanımının doğaya verdiği zararı uzmanlar açıklıyor. Biz de Silifke Belediyesi olarak pet şişe ve poşet kullanımını azaltmak ve çevreci bilinçle hareketle, yaptırdığımız bez çantaları halkımıza dağıtıyoruz.

Plastik atıkların sona erdirilmesi ve geri dönüşümün ciddi anlamda hayata geçirilmesi, pet şişe ve poşet israfının azaltılması noktasında güzel bir proje oldu.

Bizde Silifke halkı olarak çevreye ve doğaya duyarlı bir toplumuz. Bu işe yaptığımız sosyal bir proje ile en güzel şekilde destek veriyoruz. Halkımız yoğun bir ilgi ve katılım gerçekleştirdiler. Vatandaşlarımız alışverişlerini bundan sonra bez çantalarını kullanarak yapacaklar. Sıfır atık kampanyasına desteğimiz sonuna kadar devam edecek inşallah” diye konuştu.