Taşucu Engelsiz Park’ın açılışı gerçekleştirildi

Silifke Belediyesi tarafından Taşucu Mahallesine kazandırılan Engelsiz Park, engelli çocuklar ile ailelerinin yüzünü güldürdü. Mahalle Muhtarı Mehmet Köylü hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Taşucu Mahalle merkezine yakın olması yanında çocukların oyun alanlarıyla birlikte, insanların nefes alacağı güzel bir mekân haline gelen Engelsiz Park’ın açılışını Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Mahalle Muhtarı Mehmet Köylü, Engelliler Derneği Başkanı Nurettin Ateş ve davetliler gerçekleştirdi. Güzel havayı fırsat bilen engelli çocuklar ile aileleri açılışta Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ile oyunlar oynayıp hoşça vakit geçirdiler. Açılışta davetlilere batırık ikramı da yapıldı.

“ONLARIN MUTLULUĞU BİZLERİ DAHA FAZLA MUTLU EDİYOR”

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak ve yaşam standartlarını yükseltecek hizmetler yapmaya devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Sosyal anlamda yapmış olduğumuz çalışmalarımızda engelli vatandaşlarımız ile korumada öncelikli gördüğümüz yaşlılarımız, kadınlarımız ve gençlerimizle ilgili birçok faaliyeti yürütüyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ise çalışmalarımızın en önemli ve en özel tarafını oluşturmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın tedavileri için hastane ulaşımında çalışan servislerimiz ve personelimiz bu hizmetini en iyi şekilde yürütmektedir. Bunun yanında burada yaptığımız proje kapsamında engelli çocuklarımızın rahat ve güvenilir bir şekilde engelsiz parktan faydalanmaları için yeni çalışmalar içerisindeyiz.

Engelsiz Park ile amacımız engelli çocuklarımızın rahatlıkla dolaşabilecekleri gezi, oyun ve dinlence alanı oluşturmaktır. Bu sayede daha sağlıklı vakit geçirme keyfini onların yaşamlarına kazandırmış oluyoruz. Onların bu mutluluğu bizleri daha çok mutlu ediyor. Mahallemize ve kentimize hayırlı olsun” dedi.

TAŞUCU SAKİNLERİNDEN ENGELSİZ PARK İÇİN TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a hizmetlerinden ve bu duyarlılığından dolayı teşekkür eden vatandaşlar, “Engelli çocuklarımızın oyun özgürlüğüne kavuştuğu Engelsiz Park ile inşallah diğer belediyelere de örnek oluruz. Başkanımız hem Silifke merkezinde hem de mahallelerde başarılı hizmetler yapıyor. Önce kent merkezi daha sonrada Taşucu mahallemizde Engelsiz Parkı kurdu. Sosyal alanda duyarlı bir belediyecilik örneği sergileyen Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Artık engelli çocuklarımızın da gönüllerince eğlenebileceği bir parkı var. Parkta bulunan oyun takımları da engelli çocuklarımıza göre yapıldığı için güzel bir hizmet olmuş” diye konuştular.