Engelsiz Park açılışımıza tüm halkımız davetlidir

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, 19 Ekim Cuma günü saat 17:00’da Taşucu Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan Engelsiz Park açılışına tüm Silifke halkını davet etti.

Silifke’ye yeni yeni projeler kazandıran Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, hizmete sunduğu çalışmalarda engelli vatandaşları da unutmuyor.

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak ve yaşam standartlarını yükseltecek hizmetler yapmaya devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Sosyal anlamda yapmış olduğumuz çalışmalarımızda engelli vatandaşlarımız ile korumada öncelikli gördüğümüz yaşlılarımız, kadınlarımız ve gençlerimizle ilgili birçok faaliyeti yürütüyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ise çalışmalarımızın en önemli ve en özel tarafını oluşturmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın tedavileri için hastane ulaşımında çalışan servislerimiz ve personelimiz bu hizmetini en iyi şekilde yürütmektedir. Bunun yanında burada yaptığımız proje kapsamında engelli çocuklarımızın rahat ve güvenilir bir şekilde engelsiz parktan faydalanmaları için yeni bir çalışma içerisindeyiz.

Bu Engelsiz Park açılışımızın ilkini Silifke merkezde başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. İkincisi de Taşucu Mahallemize kısmet oldu. Engelsiz Park ile amacımız engelli çocuklarımızın rahatlıkla dolaşabilecekleri gezi, oyun ve dinlence alanı oluşturmaktır. Bu sayede daha sağlıklı vakit geçirme keyfini onların yaşamlarına kazandırmış olacağız. Çocuklarımıza ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.