Şehit Şahin’in ismi Yeni Mahalle’de yaşayacak

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Yeni Mahalle’de 5 bin m2’lik alan üzerinde devam eden Şehit Mehmet İlker Şahin Parkının inşaat ve çevre düzenleme çalışmalarını inceledi.

Hakkâri’nin merkeze bağlı Ağaçdibi Köyü kırsalında PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Silifkeli Uzman Çavuş Mehmet İlker Şahin'in ismi Yeni Mahalle’de inşaat çalışmaları devam eden parkta yaşayacak.

Şehit Mehmet İlker Şahin Parkı’nda çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Kısa sürede açılışını gerçekleştireceğimiz parkımızın, kentimize ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.

Hakkâri’nin merkeze bağlı Ağaçdibi Köyü kırsalında PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan kardeşimiz Silifkeli Uzman Çavuş Mehmet İlker Şahin'in ailesine daha önce, Taşucu Mahallesi Toki Konutlarında bulunan bir dairemizi ücretsiz vermiştik. Hemen ardından belediye meclisimizde almış olduğumuz karar ile şehidimizin Yeni Mahallede bulunan ailesinin evinin yakınında yer alan 5 bin m2’lik parka da şehidimizin ismini verdik. Silifkeliler şehidine ve şehit ailelerine her zaman sahip çıkmış, sonuna kadar da çıkmaya devam edecektir.

Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için, canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerine borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Silifke olarak her zaman bir bütünüz ve bir aileyiz. İyi günde ve kötü günde bütün hemşerilerimizin yanında olduğumuz gibi şehit ailelerimizin de her zaman yanındayız. Belediye olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz ve sonuna kadar da yapacağız” dedi.

Şehitlerin hatıralarını yaşatacak girişimlerde bulunduklarını da açıklamalarına ekleyen Başkan Turgut, “İsteriz ki bütün şehit ailelerimizi ev sahibi yapalım. Fakat bu uzun soluklu bir iş ve biz bu konuda önümüzdeki süreçte detaylı çalışmalar yapacağız. Meclisimizle görüşüp ve tartışıp bu konuda çözümler üreteceğiz. Bugün burada yaşayıp, nefes alabiliyorsak, bunun sebebi şehitlerimizdir. Onları unutmamalı ve hatıralarını yaşatmalıyız. Bu sebeple şehidimizin Yeni Mahalle’de bulunan evinin hemen yanında ki 5 bin m2’lik alanı park yaparak, burada şehidimizin ismini yaşatacağız. Silifke Belediyesi olarak şehit ailelerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.