Silifke Belediyesi’nden kent merkezi ve sokaklarına tam bakım

Silifke Belediyesi kent merkezi ve sokaklarında bozulan parke yolları sökerek, yerine sıcak asfalt yol yapımı gerçekleştiriyor. Belediye ekipleri Atik Mahallesi 150 sokak'ta bozulan parke yolları sökerek, yerine sıcak asfalt yapacak.

Kentin cadde ve sokaklarında asfaltlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Silifke Belediyesi, kent merkezi ve mahallelerindeki parklar, sosyal yaşam alanları, yollar ve belediyenin görev alanına giren bütün hizmetleri eksiksiz yerine getirmeye gayret gösteriyor.

‘Kent merkezi ve sokaklarımızda ki yolları sıcak asfalt ile buluşturmaya devam ediyoruz’ diye açıklamada bulunan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, bir taraftan mahallelerde devam eden çalışmaları incelerken, diğer taraftan da gittiği her yerde vatandaşlarla görüşüp, onların talep ve sıkıntılarına çözüm üretiyor.

Atik Mahallesi 150 sokak'ta parke söküm çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Turgut, ‘Asfalt çalışmalarımız birçok farklı noktalarda devam ediyor. Havaların sıcak gitmesiyle ne kadar yol asfaltlayabilirsek kış mevsimini de o kadar sorunsuz geçiriyoruz. Tabi ki kentimizin her noktasını asfalt yapmak istiyoruz fakat imkânlarımız ve plan dâhilinde bu çalışmaları yaptığımız için önceliği aciliyet duyulan yerlere veriyoruz. Yani yolu hiç olmayan, hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerine olan ulaşım yolları, bugüne kadar hiçbir hizmet almamış veya alamamış mahalle yollarımız gibi sıkıntıları olan bölgeleri bir bir çözüme kavuşturuyoruz. Atik Mahallesi 150 sokakta yer alan bu yolumuz Çeltikçi, Bahçe, Sökün ve Kurtuluş gibi ova mahallelerimize ulaşım sağlarken, kent merkezinde de kötü bir görünüme sahipti. Parkelerin yerinden oynaması, eskimiş olması yolda olası kazalara da sebebiyet vermekteydi. Ekiplerimizle birlikte bu yola girerek kısa sürede bozulan parke yolun yerine sıcak asfalt dökeceğiz.

Şehrimizin bütün yollarını konforlu yapmak için gayret gösteriyoruz. Bazı bölgelerde yeni açılan yollarda asfalt çalışması yaptığımız gibi, ömrünü tamamlayan bozulmuş yolların da bakımını gerçekleştiriyoruz.

Her mahallemizin ihtiyaç duyduğu eksiklikleri bir bir tespit ediyor, vatandaşlarımızın taleplerine göre bu hizmetleri yerine getiriyoruz. Halkımızın memnuniyeti ve bizlerden talep etmesi daha verimli bir hizmet yapmamıza olanak sağlıyor. Silifke’yi yollarıyla, parklarıyla, köprüleriyle, sosyal yaşam alanlarıyla, eşsiz Göksu Manzarası ve doğasıyla yeniliklere kavuşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.