Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Kentimizin kalkınması için gençlerimizi ve kadınlarımızı el üstünde tutmaya, onlarla her zaman gurur duymaya devam edeceğiz’ dedi.

Kadınlar ve gençlerle Göksu Otel’de bir araya gelerek sohbet eden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Silifke’nin alan olarak Türkiye’nin 14. büyük ilçesi olduğunu ve 88 mahallesiyle birçok ilden bile daha büyük olduğunu belirterek tüm mahallelere eşit hizmet götürmek için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Turgut, ‘Bayanlarımızın taleplerini ve beklentilerini öğrenmek, onlarla fikir alışverişinde bulunmak hizmetlerimizi gerçekleştirmemizde her zaman öncelik olmuştur. Bizler sadece seçimden seçime değil, her zaman kadınlarımızın yanında olmayı, fikirlerine değer vermeyi, çalışmalarımızı onların beklentileri doğrultusunda gerçekleştirmeyi önemsiyoruz.

Çok güzel sohbetlerimiz, kaynaşmalarımız oluyor. Silifke Belediyesi olarak hizmet kalitemizi daha da artırmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Her mahallenin öncelikli sorunlarını genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla ve çocuğuyla bir bir dinliyor, yerinde görüyor ve tespitler yapıyoruz” dedi.

‘KADINLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ÖNEMSİYORUZ’

“İlçe Belediyesinin imkânları ile Mersin ve Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar yapmanın gururunu yaşıyoruz” diyen Başkan Mustafa Turgut, “Biz bu çalışmaları yaparken ortak akıl ilkesiyle yani halkımızın desteği ile yapıyoruz. Hizmet ve projelerimizi vatandaşlarımızla, esnaflarımızla ve sivil toplum kuruluşlarımızla paylaşarak gerçekleştiriyoruz. Her kesimden vatandaşımızın fikirlerini alarak, mahallerimizin öncelikli sorunları konusunda bilgiler ediniyor daha sonra çözümü için planlamalar yapıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde kadınlarımızla ve gençlerimizle daha faydalı hizmetler sunmaya devam edeceğiz’ dedi.