Silifke Belediyesi kendi ürettiği asfaltıyla daha kaliteli hizmet veriyor

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, kent genelinde yapılan bütün yol çalışmalarında kendi ürettikleri asfaltı kullandıklarını belirterek, daha ucuza mal edip daha kaliteli hizmet sunduklarını açıkladı.

Saray Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde devam eden sıcak asfalt çalışmalarını inceleyerek esnafları da ziyaret eden Belediye Başkanı Mustafa Turgut, yapılan ve yapılacak olan diğer hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Sıcak bitüm asfalt ile değişik boyutlarda çakılların karıştırılarak yol kaplama malzemesi olarak hazır hale getirildiği "asfalt plent" tesisinin, önem verdikleri yatırımlar arasında yer aldığını belirten Başkan Mustafa Turgut; ‘Uzun süredir üzerinde çalıştığımız bir konuydu ve yaklaşık iki yıldır bu şekilde hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Artık kendi asfaltımızı kendimiz üretiyor böylece daha az maliyetle daha kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Kent genelinde yeni yapılan ve bozulan yollar için kullanılan asfalt üretimini bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla üçte bir oranda arttırarak şantiyemizde üretilen asfaltımızı ihtiyaç duyulan her noktada kullanmaktayız.

Kentimiz bilindiği üzere 2693 km2’lik bir alana sahip olup, Tarsus ve Mut ilçelerinden daha büyüktür. Göreve geldiğimiz andan itibaren kent merkezimiz başta olmak üzere 88 mahallemize de eşit hizmet götürmek için gayret gösteriyoruz. Bu hizmetlerimiz içerisinde en büyük eksiklik olan yol sorununu asgari boyuta düşürmek için çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bugüne kadar yapılmayan bütün yolları yapıyor, dar olan yolları genişleterek, parke olupta sonradan bozulan bütün yollarımızı sıcak asfalt ile kaplıyoruz’ dedi.

Silifke Belediyesi Fen İşleri Birimine bağlı teknik ekiplerin, asfalttaki kalite kontrolüne büyük önem verdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Turgut, ‘Asfaltta kullanılacak malzeme seçimi ve kullanılacak malzeme miktarları titizlikle takip ediliyor. Bu kalitenin sürekliliği arz etmesi ve yollarımıza kaliteli asfalt yapılması için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz’ dedi.