Başkan Turgut’tan, çiftçilere geçmiş olsun ziyareti

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Uzuncaburç Mahallesinde dolu yağışından zarar gören çiftçilere geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Uzuncaburç Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve sıkıntıları dinleyen Belediye Başkanı Mustafa Turgut, dolu yağışından zarar gören çiftçilerle görüşerek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Dolu yağışının geçimini tarımla sağlayan vatandaşlar için bir afet olduğunun altını çizen Turgut, “Biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Zor durumda olan vatandaşlarımızın yaralarını elbirliğiyle sarmalı, birlik ve beraberlik içerisinde bu sıkıntıların üstesinden gelmeliyiz. Silifke Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Özellikle üzüm başta olmak üzere birçok zengin tarım ürünü çeşidine sahip Uzuncaburç Mahallemiz inşallah bu afetin de üstesinden gelecektir. Tarımsal faaliyetlerimizi yaparken, özellikle bu tür durumlardan minimize etkilenmek adına çiftçilerimize de önemli sorumluluklar düştüğünü belirtmek isterim. Çiftçilerimizin her zaman yanında olan belediyemiz imkânlarımız ölçüsünde üzerine düşen bir sorumlulukta sizlerin yanında olmaya devam edecektir. Afetten zarar gören çiftçilerimize geçmiş oldun diyor, inşallah bir daha böylesi afetler ile karşılaşmayız diyerek, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.