Bisiklet Kriteryumu yoğun ilgi gördü

Silifke’de bu yıl 45.’si kutlanmakta olan Uluslararası Müzik ve Folklor Festivali etkinlikleri kapsamında Bisiklet Kriteryumu düzenlendi. Kriteryuma genç yaşlı herkes yoğun bir katılım gerçekleştirdi.

Turkcell Güneş Saatçiliğin katkılarıyla düzenlenen bisiklet kriteryumuna yaklaşık 300 yarışmacı katıldı. Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’un Atatürk Anıt Meydanı’ndan start vererek başlattığı kriteryum, Hastane ışıkları ve Kaymakamlık Binası önünden devam edip yine başladığı noktada son buldu. Güneş Saatçiliğin balon dağıttığı yarışmalarda, halka ücretsiz olarak dondurma ikramı da yapıldı.

Turkcell Güneş Saatçilik ‘in katkılarıyla düzenlenen bisiklet kriteryumun da dereceye giren sporculara 45. yıl anısına 45 çeşitli hediye verildi. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 200 kişinin katılımıyla düzenlenen bisiklet kriteryumuna bu yıl daha fazla bir katılım gerçekleşti.

Bisiklet kriteryumuna katılan tüm vatandaşlara teşekkür eden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, "45 yıldır kutlanan bu festivaller sayesinde Silifke, adını Türkiye'ye olduğu gibi tüm dünyaya duyurmuştur. Silifke halkı, geçmişine sahip çıkarak bu değerlerini korumuştur. Akdeniz’in incisi olan bu güzel ilçe, tarihi dokusu ve tabii güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. Festival dolayısıyla gelen konuklarımız, ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlamaktadırlar. Her yıl farklı bir özelliğini ve zenginliği kutladığımız festivalimizi artık Uluslararası Müzik ve Folklor Festivali olarak kutlayacağız.

Bu festivalimiz kapsamında düzenlediğimiz konserler, yarışmalar, turnuvalar, tiyatro etkinlikleri ve bisiklet kriteryumu gibi daha sayabileceğimiz birçok etkinlikler yer alıyor. Bunlardan bir tanesi de her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Bisiklet Kriteryumu oldu. Katılım sağlayan genç yaşlı bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Turgut, bisiklet kriteryumu sonunda sponsor olan Turkcell Güneş Saatçiliğe teşekkür belgesi vererek, katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.