Başkan Turgut, festival konuklarını ağırladı

Bu yıl 10-15 Mayıs tarihleri arasında 45.’si kutlanmakta olan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali etkinliklerine katılmak üzere yurt içi ve yurt dışından gelen Halk Dansları Topluluğu, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’u ziyaret etti.

Belediye Meclis Salonunda Sırbistan, Hindistan, Litvanya, Endonezya, Ukrayna, Romanya, KKTC, Bergama, Artvin/Arhavi, Gaziantep ve Mezitli gibi Halk Dansları grupları ve temsilcileriyle görüşen Belediye Başkanı Mustafa Turgut, dünya kardeşliğinin sınır tanımadığını belirtti.

45. Uluslararası Müzik ve Folklor Festivaline katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkür eden Başkan Turgut, yurt içinden ve yurt dışından gelen grupların temsilcilerine çeşitli hediyeler armağan etti. Konuklarda, ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri Başkan Turgut’a takdim ettiler.

Konukları en iyi şekilde ağırlayıp, ülkelerine mutlu bir şekilde uğurlayacaklarını vurgulayan Turgut, “Festivalimize ayrı bir renk ayrı bir hava katan halk dansları gruplarına teşekkür ediyoruz. Bu festivalimiz kültür kaynaşmasının en güzel örneklerinden biri oldu.

Sizlerle farklı kültürleri tanıma imkânı bulduk. Dünya kardeşliğini ve dostluğunu gördük. Programlarda sizleri keyifle izledik. Umarım bizlerde Silifke olarak sizleri ziyaret etme imkânı buluruz” dedi. Silifke'de olmaktan büyük keyif aldıklarını anlatan ekip sorumluları da, Silifkelilerin kendilerini çok sıcak karşıladığını belirttiler.

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Birleşmiş Milletler UNESCO’ya bağlı olarak faaliyet gösteren Uluslararası Dünya Festivaller Birliği (CIOFF) Türkiye Başkanı Savaş Tuğsavul ve Genel Sekreter Muammer Arslan’da katkılarından dolayı teşekkür plaketi armağan etti.