Başkan Turgut, “Bergkamen heyetine teşekkür ediyoruz”

Bu yıl 10-15 Mayıs tarihleri arasında 45.si kutlanmakta olan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali etkinliklerine katılmak üzere ilçeye gelen Almanya-Bergkamen Belediye Başkanı Ronald Schaefer ve heyeti, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’u makamında ziyaret etti.

Silifke Müzik ve Folklor Festivaline katılımlarından dolayı kardeş şehir heyetine teşekkür eden Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Festivalimize katılarak bizleri onurlandırdınız. Kardeş şehir olarak açmış olduğunuz stant ve ikramlarınızla ayrı bir renk kattınız. Katılımlarınızdan ve ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.

Almanya Bergkamen Belediye Başkanı Ronald Schaefer ise, “Bergkamen halkının selam ve sevgilerini getirdik. Bu yıl festivaliniz gerçekten muhteşem oldu. Yurt içi ve yurt dışı ülkelerden çok sayıda halk oyunları gelmesi, yöresel oyunları ve dans gösterileri yapması güzel bir hava kattı.

Bergkamen kardeş şehir olarak Silifke festivaline katılmaktan ve sizlerle bir arada olmaktan son derece büyük mutluluk duyduk. Bizleri güzel bir şekilde ağırladınız. Emeğiniz ve misafirperverliğiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Yapılan ziyaret konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ve Almanya-Bergkamen Belediye Başkanı Ronald Schaefer, karşılıklı olarak birbirlerine çeşitli hediyeler takdim ettiler.