Şehidin ismi parkta yaşatılacak

Silifke Belediyesi, Sarıcalar Mahallesi’nde yapılan parka Şehit Barbaros Yılmaz isminin verilmesini kararlaştırdı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Piyade Onbaşı Barbaros Yılmaz'ın (22) ismi Silifke Belediyesi tarafından Sarıcalar Mahallesi’ndeki bir parka verildi.

Silifke Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı belediye meclis salonunun da gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut başkanlığında yapılan toplantıya AK PartiCHP ve MHP'li meclis üyeleri katıldı.

Mayıs ayı olağan meclis toplantısının ilk birleşimini gerçekleştiren Silifke Belediyesi, terör saldırısında şehit olan Piyade Onbaşı Barbaros Yılmaz'ın isminin parka verilmesi teklifini görüştü. Teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, oylamanın ardından yaptığı konuşmasında, “Biz daha önce yaptığımız parklara şehitlerimizin ismini verdik. Bu vatan için canını veren evlatlarımızın ismini yaşatmamız gerekiyor. Şehitlerimize sahip çıkmaya ve şehitlerimizin ismini yaşatmaya gayret ediyoruz. Türk milleti gerçekten, geçmişine ve şehidine ciddi manada sahip çıkan bir millettir. Biz şehitlerimize sahip çıktıkça, şehitlerimizin ismini yaşattıkça, bu millet kendi öz bağlarından hiçbir zaman kopmayacaktır. Parkımıza, Barbaros Yılmaz şehidimizin isminin de hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.