Başkan Turgut, Huzurevi sakinleriyle kahvaltıda buluştu

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Silifke Huzurevi’nde kalan yaşlılarla düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Turgut, yaşlılarla uzun uzun sohbet ederek onların hayat tecrübelerini ve yaşamlarını dinledi.

Huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenip sohbet eden Başkan Mustafa Turgut, ‘Bizlerin rahat ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmesi için çabalayan yaşlılarımıza çok şey borçluyuz. Bizlere rehberlik eden örf ve adetlerimizin bugün değerini koruyor olması, onların çabalarıyla mümkün olmuştur. Silifke Belediyesi olarak bizler, her daim yaşlılarımızın yanında olduk. Yaşlılarımıza her zaman hürmet ve saygı gösterilmesi gerekir. Onlar toplum yapımızın manevi direkleri olup; geçmişimiz ile geleceğimiz arasında bir köprü vazifesi görmekte, geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimleri bizlere yol göstermektedir. Onlar her zaman yararlanmamız gereken, geçmişe ve bugüne olduğu kadar geleceğe de ışık tutan birer kaynak olacaktır” dedi.

Yaşlılar ise Başkan Mustafa Turgut’a teşekkür ederek, ‘Bizleri ziyaret etmenize ve hatırlamanıza çok sevindik. Böyle güneşli ve güzel bir ortamda sizinle kahvaltı yaparak sohbet etme imkânı bulduk. Hizmetlerinizde ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz’ diye konuştular.