‘Köyümün Çocukları Şehrimizin Stadında’

CHP Parti Okulu tarafından çocukları spora teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen "Köyümün Çocukları Şehrimizin Stadında" adlı sosyal proje tüm Silifkelilerin beğenisini topladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu Üye Temel Siyasi Eğitimi (ÜTSE) kapsamında eğitmenler Hüseyin Dikmen, Harika Levent, Filiz Aksu Soykan, Mehmet Tamdoğan ve Mustafa Şimşek'in katkılarıyla ve proje grubu Ersin Servi, Gülay Korkutan, Erden Doğruöz, Ayla Senir, Göksel Bütün ve Durdane Odabaşı tarafından tasarlanan "Köyümün Çocukları Şehrimizin Stadında" adlı sosyal proje, Sömek sakinlerinin ve Silifkelilerin büyük takdirini topladı.

Proje kapsamında Sömek Mahallesi’nden 13 çocuk, ilçede Atatürk Evini ziyaret ederek şehir stadyumunda Medcem Silifke Belediyespor ve Isparta Davrazspor karşılaşmasını izledi. Ellerinde Türk bayraklarıyla maç heyecanını doyasıya yaşayan çocuklar, tribündeki taraftarlar tarafından da dakikalarca alkışlandı.

BAŞKAN TURGUT, ‘SİZLER BİZİM GELECEĞİMİZSİNİZ’

Göksu Otel’de çocuklarla bir araya gelen Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Öncelikle böyle bir projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu proje sayesinde kırsal mahallelerimizde ki futbola eğimli veya futbolu seven çocuklarımızın şehirde bulunan stadyumu görmesini ve tanımasını sağlamış olduk. Kırsal mahallelerimizde henüz stadyum görmemiş öğrencilerimizin stadyumu görmesi ve maç ortamını burada yaşamasını ve en önemlisi de onların mutlu olmasını hep birlikte istedik. Onların bu mutluluklarına da tüm ilçe halkımız ve stada gelen taraftarlarımız şahit oldu. Ayrıca çocuklarımız kent genelinde gezilmesi gereken yerleri gezerek, ilçeyi yakından tanıma fırsatı buldular. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi. Başkan Turgut, çocuklarla sohbetinin ardından onlara futbolcuların imzalamış olduğu topu hediye ederek, başarılarının devamını diledi.

PROJE EKİBİ, ‘SOSYAL PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK’

Parti Okulu Proje Ekibi ise, ‘Köydeki çocuklarımızın şehirdeki bir stadyuma gelip maç oynamasının veya maç izlemesinin zor olduğunu biliyoruz. Diğer merkez mahallelerdeki çocuklar gibi şanslı olmadıklarını da biliyoruz. Bu açıdan köydeki çocuklarımıza bir etkinlik yapmak istedik. Çocuklarımıza Silifke’yi gezdirerek, öğle yemeği ve hemen ardından şehir stadyumunda oynanacak olan Medcem Silifke Belediyespor maçını izlettik. Çok mutlu oldular. Bu mutluluklarını aileleri ve sevdikleriyle paylaştılar. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza ve bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür ediyoruz. Sosyal Projelerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz’

MAHALLE MUHTARI VE VELİLERDEN TEŞEKKÜR

Sömek Mahalle Muhtarı İsmail Ölmez ve projeye katılan öğrenci velileri, ‘Çocuklarımız için çok güzel bir proje oldu. Şehir stadını ve kentimizin futbolcularını ilk defa yakından gördüler. Belki de çocuklarımız hayatları boyunca unutamayacakları bir gün yaşadılar. Gerek Cumhuriyet Halk Partisi’ne gerekse bu projeyi gerçekleştiren tüm yetkililere aileler olarak teşekkür ediyoruz’ diye konuştular.