Başkan Turgut’tan Eyce’ye geçmiş olsun ziyareti

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Silifke’de ilk kooperatifi kuran kişi olarak tanınan ve aynı zamanda ilk Amphora Müzesinin de kurucusu olan Arslan Eyce'ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, geçirdiği rahatsızlık sonucu evinde tedavisi sürdürülen ve istirahat eden kentin önde gelen büyüklerinden Arslan Eyce’yi evinde ziyaret etti.

Beraberinde geçmiş dönem CHP Mersin Milletvekili Aday Adayı olan Celal Çelik’in de bulunduğu ziyarette Başkan Turgut, geçmiş olsun dileklerini iletirken bir an önce sağlığına kavuşması temennisinde bulundu.

Başkan Mustafa Turgut, ‘Değerli büyüğümüz Arslan Eyce abimiz, bugüne kadar yaptığı başarılı hizmetlerle hem kentimize hem de bu kentin bugünlere gelmesinde büyük emeği olmuş doğasever bir büyüğümüzdür. Kurmuş olduğu vakıf, kooperatif ve çalışmalarla Silifke’nin tanınmasında önemli katkıları olmuştur. Bunlardan en önemlisi 1992 yılında Taşucu Eğitim ve Doğal Hayatı koruma Vakfını kurmuş, 1995 yılında da kendisine ait Ampfora ve Tarihi eser koleksiyonunu vakfa bağışlayarak Ampfora Müzesini kurmuştur. Taşucu Arslan Eyce Özel Amphora Müzesi açıldığı 1997 tarihinden bu yana Silifke ile Taşucu Turizm ve kültürüne önemli katkıda bulunmuş ulusal basın ve televizyon kanallarında büyük ilgi görerek Silifke ve Taşucu’nun tanınmasında önemli bir etken olmuştur. Kendisine bu başarılı çalışmalarından ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah sağlığına bir an önce kavuşur’ dedi.