Sosyal ve kültürel etkinliklerin insanları bir araya getirerek birlik ve beraberlik duygusunun güçlenmesine vesile olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyemizde çalışmalarını sürdüren Tiyatro Topluluğumuzu tebrik ediyorum. Bugüne kadar birbirinden güzel tiyatro gösterileri, dinletiler ve farklı etkinlikler gerçekleştirdiler. Gençlerimizin sanatsal etkinliklere daha fazla yoğunlaşması için belediye olarak elimizden gelen maddi ve manevi desteği sağlıyoruz. Sanat ve kültürün bireye kazandırdığı çok güzel tecrübeler var. Bunlarla yoğrulmuş bir insanın ve toplumun kötü noktalarda olması mümkün değildir. Dolayısıyla biz de insanlarımızın sanat, kültür ve sporla meşgul olmasını istiyoruz. 

Bu dinleti etkinliğimizde de Yaşar Kemal, Sabahattin Ali, Oğuz Atay, Gülten Akın, Nilgün Marmara ve Didem Madak gibi önemli, toplumun ve toplumun yaşadığı coğrafyanın her karışında ses olmuş değerlerimizin zenginliklerini sizlerle buluşturacağız.

Böyle bir dinleti programını tüm sanatseverlerimizin, tiyatro severlerimizin ve genç yaşlı herkesin kaçırmaması gerektiğini belirtiyor, 9 Şubat Cuma akşamı saat 19:30’da Belediye Kültür Merkezimizde düzenlenecek olan dinleti etkinliğine tüm halkımızı davet ediyorum” diye konuştu.