Silifke Belediyesi tarafından Taşucu Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde başlatılan tadilat ve yenilik çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Uzun zamandır bakımsız olan AKM binamızı baştan aşağı yenileyerek, daha kullanışlı hale getiriyoruz” dedi.

Vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak için sürekli yenilik içinde olan Silifke Belediyesi; bakımsız ve kullanıma elverişsiz olan Atatürk Kültür Merkezi binasının onarımını gerçekleştiriyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler bir taraftan çatı onarımını yaparken diğer taraftan binanın boya, badana ve zemin döşeme çalışmalarını gerçekleştiriyor. Ayrıca kullanıma elverişsiz olan salon, oda ve işletmelerin bulunduğu bölümlerde yeniden tadilat edilerek, güzel bir görüntüye kavuşturuluyor.

“TEK GAYEMİZ VAR ODA SİLİFKE’Yİ HAK ETTİĞİ KONUMA GETİRMEK”

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Sil baştan bakım ve onarımdan geçirilen binanın yer döşemeleri, çatısı, kapı ve pencereleri yenilenirken, gereksiz olan iç duvarları yıkılarak yeniden dizayn ediliyor. Vatandaşlarımızın kaliteli hizmet alması için her türlü olanak sağlanıyor. Silifke halkımıza ve özellikle Taşucu Mahallesi sakinlerimize daha iyi hizmet sunmak için bu tür değişimler gerekli… Malumunuz uzun süredir bakımsız ve çevre düzenlemesi yok denilecek kadar kötü durumdaydı. Öncelikli olarak AKM binamızın boşaltılmasını ve yasal kanunlar çerçevesinde plan düzenlemesini yaptık. Hemen ardından tadilat çalışmalarına başlayarak binamızın bakımını gerçekleştiriyoruz.

Tabi biz bu hizmetlerimizi sadece Taşucu’nda değil kentimizin 88 mahallesinde gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir yasasıyla birlikte görev dağılımları ve paylaşımlar yapıldı. Bizlerde bize ait olan yani Silifke Belediyemize ait nerede çalışma yapılması gerekiyorsa orada üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapıyoruz. Birçok mahallemize yeni iş yerleri, sosyal alanlar, parklar, çevre düzenlemeleri, muhtar odaları ve aklımıza gelebilecek birçok hizmet kazandırdık. Kazandırmaya da devam ediyoruz. Yeter ki vatandaşlarımızın talepleri yerine gelsin. Bizim amacımız ve gayemiz kentimizi hak ettiği konuma getirme gayretidir. AKM binamızda kısa sürede çalışmaları tamamlayarak halkımızın kullanımına sunacağız” dedi.

MUHTAR KÖYLÜ, “BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Taşucu Mahallesi Muhtarı Mehmet Köylü, “Belediyemiz her konuda duyarlı çalışıyor. AKM binasının bakım onarımı ve mahallemize yaptığı hizmetlerden dolayı başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde Taşucu’nu ve Silifke’yi hak ettiği konuma hep birlikte getireceğiz. Mahalle sakinlerimiz belediyemizden ve hizmetlerinden çok memnun. Uzak yakın demeden bir telefonla işlerimizi ve taleplerimizi iletebiliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.