4. köprüde devam eden çalışmaları inceleyerek burada çalışan işçilere kolaylıklar dileyen Belediye Başkanı Mustafa Turgut’a, Başkan Yardımcısı Ömer Savar, CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Ersin Servi, Belediye Meclis Üyeleri Hasan Erden, Mehmet Kafes ve belediye teknik personelleri eşlik etti.

“KENTİMİZE VE HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Köprü çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Köprümüz tamamlandıktan sonra ilçemiz için çok önemli bir sorunu daha çözüme kavuşturmuş olacağız. 2000 yıllık tarihi taş köprümüzün ayaklarının zayıflaması ve yeni bir köprüye ihtiyaç duyulması neticesinde, 4. bir köprüyü ilçemize kazandırmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın gerek trafik gerekse yaya olarak yoğun bir şekilde kullandığı Taş Köprü’nün restorasyon çalışmasına alınacak olması, 4.köprümüzün ulaşım ihtiyacında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Çalışmaların hızla devam ettiği köprümüzün kentimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

“BİR DEĞİL BİR KAÇ KÖPRÜ DAHA İSTİYORUZ BAŞKANIM”

Köprünün hizmete açılması ile beraber trafiğin büyük ölçüde rahatlayacağını açıklayan vatandaşlardan Halil Sezgin, “İlçemiz her geçen gün büyüyor. Yeni yapılan 4. köprüye bağlantı yollarla birlikte yeni yollarında ilave olarak açılması gerekiyor. Bu köprü mahallemize hem de kent merkezinin ulaşımına büyük fayda sağlayacaktır. Göksu Nehri’ne bir köprü değil daha fazla köprülerin yapılmasını istiyoruz. Bunun yanında yayaların kullanabileceği asma köprülerde istiyoruz. Başkanımız inşallah kısa zamanda bunları da yapar. Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.