15-21 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası kutlama töreninde bir konuşma yapan Başkan Turgut, “Silifke turizminin gelişmesi noktasında, ilçemizin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekonomimizin bacasız sanayisi durumundaki turizm sektörü sayesinde ilimizin ve dolayısıyla ilçemizin yurt içi ve dünyaya tanıtımında çok önemli mesafeler kat ediyoruz.

        Kentimizin tarihi ve doğal zenginliklerini uluslararası fuarlarda, il ve ilçelerde düzenlenen tarım fuarlarında, yapmış olduğumuz festivallerde ve şenliklerde en iyi şekilde tanıtmaya gayret gösteriyoruz. Aynı şekilde turizm derneklerimiz, odalarımız, sivil toplum örgütlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, Silifke’nin turizm noktasında hak ettiği yere gelmesi için çaba gösteriyoruz.

        Turizm ülkelerin kalkınmasında önemli bir yer tuttuğu gibi, insanların sosyal ve kültürel hayatlarını da etkilemektedir. Bundan dolayı turizmi en iyi şekilde geliştirmeli ve yaygınlaştırmalıyız. Kentimizin kültürel ve turistik değerlerinin tanıtılması her bireyin görevi olduğu gibi yereldeki her bir idarecinin ve yöneticilerinde görevi olmalıdır. Belediye olarak toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç ve dış turizmi canlandırmak, halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla kültürel mirasımıza sahip çıkarak her türlü çalışmaya destek veriyoruz. Silifke’nin tarihini ve kültürel dokusunu gün yüzüne çıkarmak için büyük önem teşkil eden kazılara, restorasyon çalışmalarına, tanıtım etkinliklerine ve koordineli olarak yürütülen her bir girişime katkı sunmaya devam ediyoruz” dedi.